Zwiedzanie Grzybowa na rowerze

Standard

Grzybowo jest niewielką wsią, położoną w województwie zachodniopomorskim, niecałe 6 kilometrów od Kołobrzegu w stronę Rewala. Jest to miejscowość letniskowa, która przez to, że zaczęła przyciągać wielu turystów, rozwinęła swoją bazę noclegową i gastronomiczną. Noclegi w Grzybowie są znacznie tańsze niż na przykład w pobliskim Kołobrzegu (oferty Grzybowa na meteor-turystyce.pl), co sprawia, że na wypoczynek w tym miejscu decyduje się coraz więcej turystów. Wieś słynie z przepięknej, piaszczystej plaży, której szerokość miejscami osiąga nawet 40 metrów.

Znajduje się tu też tak zwana zatoka grzybowska, która ma znacznie cieplejszą wodę i mniejsze fale, które pozwalają na kąpiel nawet w bardziej wietrzne dni. Ciekawostką dla niektórych turystów jest to, że niedaleko znajduje się plaża naturystów, która przyciąga takimi atrakcjami jak konkursy „Miss Mokrego Podkoszulka”, czy też konkurs „Miss Natura”. Grzybowo jest spokojną miejscowością, która stwarza możliwości wypoczynku i dla tych, którzy lubią odpoczywać aktywnie, leniuchować lub zwiedzać. Dla tych ostatnich wiele miejsc do zwiedzania oferują pobliskie okolice po których można się poruszać na przykład rowerem, po wyznaczonych trasach.

W pobliskim Kołobrzegu znajduje się Bazylika Mariacka, która jest jedną z największych w Polsce 5-nawowych katedr. Budowa świątyni rozpoczęła się już w XIV wieku, powstała ona na miejscu dawnej świątyni p. w. św. Mikołaja. Katedra ma charakter neogotycki. Dla lubujących się w zwiedzaniu i militariach, polecane jest odwiedzenie Muzeum Oręża Wojska Polskiego. Jest to ciekawy zbiór od średniowiecza, do czasów współczesnych. Grzybowo i okolice mają charakter militarny, ponieważ to w tych okolicach, głównie w Kołobrzegu toczyły się walki w czasie drugiej wojny światowej i to tu stacjonowały wojska. Upamiętnieniem tych wydarzeń, jest wiele pomników, które można zobaczyć, na przykład pomnik sanitariuszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>