Wypoczynek w Kwidzynie – zabytki i atrakcje

Standard

Piękne miasto Kwidzyn zauroczy nas bogactwem cennych zabytków. Miejscowość posiada wiele cennych skarbów, nawet z czasów średniowiecza. Wczasy w mieście wcale nie muszą być nudne. Kwidzyn zaskoczy nas wieloma atrakcjami turystycznymi. Położony w województwie pomorskim, nad rzeką Liwą, dostarczy nam moc niezapomnianych wrażeń.

W Kwidzynie koniecznie trzeba odwiedzić kompleks Katedry Kwidzyńskiej połączonej z Zamkiem Kapituły Pomezańskiej. Niesamowite budowle z czerwonej cegły z pewnością zrobią na nas duże wrażenie. Warownia wygląda bardzo okazale, a cały kompleks zachwyca nieczęsto spotykaną architekturą. Przyjmuje się, że zamek wybudowano w latach 1320-1345. Powstał on na wzór klasycznej warowni zakonu krzyżackiego. Budowla została wzniesiona na planie kwadratu z rozbudowanymi skrzydłami oraz dziedzińcem w środku. Ciekawym elementem jest niewątpliwie gdanisko zamku, czyli wieża sanitarno-obronna połączona galerią z resztą budynku. Z pewnością warto zajrzeć także do Muzeum Zamkowego.

Katedra w Kwidzynie jest wspaniałym przykładem gotyckiej architektury. Świątynia jest największym obiektem sakralnym w powiecie kwidzyńskim. Powstała w latach 1310- 1360. Wzniesiono ją na planie wydłużonego prostokąta. Katedra jest zbudowana z cegieł i posiada trzy nawy. W środku znajdziemy wiele cennych dzieł sztuki sakralnej, między innymi 22 freski z 1520 roku. Ciekawymi elementami są bez wątpienia: tron biskupi z XVI wieku, barokowy ołtarz, dwa dzwony z XVI wieku oraz konfesjonał z 1726 roku. To nie jedyne interesujące obiekty w katedrze. Kryje ona wiele fascynujących tajemnic i historii.

Miłośnicy aktywnego trybu życia także nie zaznają nudy podczas wczasów w Kwidzynie. W mieście działa Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji. Kompleks basenów, siłownia, sauna, hala do squasha oraz hala sportowo-widowiskowa zapewnią nam wiele atrakcji. Z kolei ośrodek w Miłosnej umożliwi nam spędzenie wakacji w siodle. Nawet jeśli nigdy nie siedzieliśmy na koniu, być może odkryjemy nową pasję. Warto spróbować swoich sił w jeździe konnej po malowniczych okolicach nieopodal Kwidzyna.

Jakie noclegi Kwidzyn oferuje wczasowiczom? Baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,kwidzyn,0.html) posiada wiele ofert hoteli, pensjonatów oraz pokoi gościnnych. W okolicy znajdziemy także liczne gospodarstwa agroturystyczne oraz kwatery prywatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>