Toruń – miasto wielu imprez targowych

Standard

Toruń to miasto, które kojarzy się z ciekawią historią, toruńskimi piernikami i oczywiście Mikołajem Kopernikiem, który z tego miasta pochodził. Dziś wielu osobom kojarzy się również z innym człowiekiem, jednak w przeciwieństwie do Mikołaja Kopernika, to skojarzenie można oceniać pozytywnie jak i negatywnie, wszystko zależy od preferencji. Nie każdy jednak wie, że Toruń to miasto, w którym organizuje się niemało ciekawych imprez targowych, a ilość tego typu imprez jest na tyle duża, że można ocenić Toruń, jako miasto, które pod tym względem konkuruje z Poznaniem. Poznań to miasto, które znane jest z imprez targowych już od lat, jednak Toruń jest niewiele gorszy, jeśli popularność tego typu imprez tu będzie większa, za jakiś czas może się okazać, że Toruń jest popularniejszy.

Jakie imprezy organizuje się w Toruniu? Można tu wymienić: Targi Budownictwa i Targi Mieszkaniowe. To impreza odbywająca się w marcu. Kujawsko-Pomorskie Targi Inwestycyjne „INWEST-TOR”. W kwietniu odbywają się targi Metal Tools oraz ciekawe Targi Plast Tools W Toruniu organizuje się również targi poświęcone dzieciom, Targi Dziecięcy Świat, bo o tej imprezie mowa, to targi, na których można zapoznać się z wieloma produktami dla dzieci. Panie z całą pewnością docenią targi poświęcone kobiecej urodzie. Dzień Akademii Piękności, bo o tym wydarzeniu mowa, co roku przyciąga bardzo dużo wystawców i z roku na rok te targi stają się coraz bardziej popularne. Idealną imprezą dla Panów są Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR. Oprócz nich organizuje się między innymi Targi Konserwatorskie. Planując wybranie się na jedną z tych imprez, nie można zapominać o tym, że oprócz nich, organizuje się w Toruniu wiele jarmarków a ten najważniejszy – gwiazdkowy zachwyca już od wielu lat.

Jeśli chcemy przyjechać do Torunia na targi, nie można zapomnieć, że baza noclegowa w tym mieście jest nie na tyle rozbudowana, by mieć pewność noclegu – dlatego warto zarezerwować je wcześniej, np. przez któryś z dostępnych internetowych serwisów noclegowych (Meteor.pl). Przy targach, które odbywają się w mieście, wiele miejsc noclegowych może po prostu być zajętych. Noclegi w mieście Kopernika to sporo hoteli, moteli i podobnych miejsc, jednak w takich przypadkach to ilość niewystarczająca. Podsumowując, warto dotrzeć do Torunia na interesującą nas imprezę targową a przy okazji zwiedzić miasto i poznać je bliżej. Przede wszystkim na szczególną uwagę zasługuje Starówka oraz tereny nad Wisłą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>