Szczawnica – narciarstwo i kajakarstwo

Standard

Jednym z miast zlokalizowanym na południowym terenie Polski, w województwie małopolskim jest Szczawnica. Jest to niewielkie miasteczko, którego historia założenia sięga 1413 roku, natomiast prawa miejskie zostały nadane Szczawnicy w 1962 roku. Na powierzchni 32 kilometrów kwadratowych co roku gromadzi się wielu turystów, którzy zostają skuszeni piękną przyrodą oraz uzdrowiskowym charakterem. Przyjeżdżają tutaj nie tylko w sezonie wakacyjnym. Baza noclegowa, którą można znaleźć pod hasłem: noclegi Szczawnica – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,szczawnica,0.html – znacznie ułatwiają turystom poszukiwanie odpowiedniego dla nich noclegu. Funkcjonuje tam wiele gospodarstw agroturystycznych oraz pensjonatów, które kuszą przyjazną atmosferą i wygodnymi pokojami.

Szczawnica to miasto, w którym prężnie rozwija się sekcja sportowa. Jest to miejsce, które było inicjatorem polskiego kajakarstwa górskiego. To właśnie w tym mieście w 1934 roku powstały pierwsze sekcje, trenujące młodych kajakarzy. Wielu wychowanków tego klubu odnosiło znaczne sukcesy w dziedzinie kajakarstwa na arenie międzynarodowej, byli to między innymi Stefan Kapłaniak – https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Kap%C5%82aniak -, który był pierwszym mistrzem świata podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbywały się w Rzymie w 1958 roku. Do tej pory funkcjonuje tutaj klub, który trenuje młodych kajakarzy. Co roku na ugrupowania przyjeżdża do Szczawnicy wielu młodych sportowców.

Jest to miasto, gdzie odnajdziemy Stację Narciarską Palenica, która składa się z 4 kilometrów tras leśnych którymi mogą zjeżdżać narciarze. Przy stacji tej funkcjonuje szkoła narciarska, w której pracują najlepsi instruktorzy, którzy udzielają lekcji zarówno osobom z zaawansowanymi umiejętnościami jazdy na nartach, którzy potrzebują drobnych rad jak i osobom początkującym, stawiającym pierwsze kroki. Przy trasie tej działa jeden z największych wyciągów krzesełkowych w Polsce. Możliwe jest aby przy pełnej pracy w ciągu godziny przetransportować około 2200 osób. Działa tam wypożyczalnia nart oraz sprzętu, która zapewnia najwyższej jakości sprzęt, taki jak na przykład kaski, który posiada certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>