Stolica zaprasza na urlop

Standard

Znakomity pomysł na wakacje może urodzić się znienacka. Jak się okazuje, nie trzeba wiele, by dobrze się bawić. Spędzenie urlopu w Warszawie może być dobrym pomysłem na wakacje. Jest tu wiele atrakcji, które przyciągają turystów z całego świata, przede wszystkim w upalne, słoneczne dni. Wtedy można odpocząć na miejscowych plażach, które znajdują się w różnych punktach tego pięknego, zabytkowego miasta. Na tego typu skupiskach można spotkać prawdziwe tłumy, które przybywają tu w słoneczne dni i korzystają z kawiarni, placów zabaw, kąpielisk. Na niektórych z nich można rozpalić ognisko.

Bardzo atrakcyjną plażą na wczasowanie jest ta położona na Saskiej Kępie. Jest to dosyć dziewicza plaża, która daje duże możliwości na realizację planu wypoczynkowego. Przyjemnie jest tutaj poleżeć w ciszy i popatrzeć jak płyną chmury. Inną opcją dla wypoczynku jest plaża położona na Żoliborzu. To nieduże skupisko wodne, ukryte między drzewami. Tu cicho i przyjemnie spędza się wolne chwile. Bardzo dobrze czują się tutaj osoby, które chcą poleżeć, poczytać książkę. Równie ciekawym kąpieliskiem jest to położone na  Pradze. Tu skorzystać można z prysznica, koszy i leżaków. Na plaży mieści się bardzo znany klub warszawski La Playa, gdzie wieczorem odbywają się imprezy taneczne, w ciągu dnia można tutaj ćwiczyć tężyznę fizyczną.

Jako że organizowane są tu grupowe zajęcia sportowe, będąc na wczasach w stolicy można skorzystać z basenów, których jest tutaj bardzo dużo. Niektóre z nich są odkryte, co sprawia olbrzymią frajdę latem. Jeden z takich basenów znajduje się na przykład w bardzo znanej dzielnicy warszawskiej – Woli. Kiedy już podejmiemy dojrzałą decyzję o tym, aby spędzić urlop w tak dużym mieście, koniecznie powinniśmy udać się nad Zalew Zegrzyński, gdzie można skorzystać w pełnej krasie z uroków, jakie oferuje woda.  Można sobie wypożyczyć kajak, rower wodny i spędzić czas w aktywny sposób.

Dla ludzi, którzy lubią spokój, doskonałym zajęciem okaże się zwiedzanie Puszczy Kampinoskiej, gdzie żyją niespotykane gatunki zwierząt i drzew. Baza noclegowa w Warszawie cieszy się dużym uznaniem wśród rodzimych turystów. Z całą pewnością zaś przyjeżdżają tu również cudzoziemcy, którzy doceniają architekturę tego miasta, podziwiają starówkę oraz Łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>