Rys historyczny i atrakcje w Rucianem-Nidzie

Standard

Ruciane-Nida to miejscowość w samym sercu Puszczy Piskiej {info: Wikipedia} na mazurach. Jest to jedna z popularniejszych miejscowości w krainie tysiąca jezior. Miasteczko Nida założono pod koniec XVI wieku i bardzo długo była to zwykła osada rybacka. Osobną historią miało osiedle Ruciane, które zostało włączone do Nidy dopiero w 1966 roku i od tamtego czasu nosi nazwę Ruciane-Nida, wtedy też nadano miastu dopiero prawa miejskie. Jednak już na początku ubiegłego stulecia region ten był wykorzystywany do wypoczynku i spędzenia wakacji, był to jeden z najbardziej popularnych kurortów wakacyjnych w całych Prusach Wschodnich. Atutem tego miejsca były i nadal są liczne jeziora, dzięki czemu można organizować tu spływy kajakowe, rejsy statkami i wiele innych atrakcji wodnych.

Oczywiście największą tutejszą atrakcją obok jezior jest Puszcza Pilska, w której samym centrum znajduje się Ruciane-Nida. Znajdziemy tu zarówno wyjątkową roślinność taką jak 500-letnie królewskie dęby czy 200-letnie sosny, ale też pomniki przyrody jak głazy narzutowe no i oczywiście mnóstwo najróżniejszych zwierząt takich jak żubry, jelenie, puchacze i wiele innych. Cała Puszcza Pilska zajmuje 15 tysięcy hektarów i wchodzi w skład Mazurskiego Parku Narodowego, jednak warto również wybrać się 10 kilometrów od Rucianego na specjalny rezerwat o powierzchni zaledwie 100 hektarów, na którym znajduje się większość zwierząt, które zamieszkują Puszczę Pilską. Po wykupieniu biletu możemy z przewodnikiem zwiedzić te tereny i zobaczyć z bardzo bliska takie zwierzęta jak żubry, jelenie i wilki. Będzie to szczególnie ogromna atrakcja dla dzieciaków, gdyż trudno jest w Polsce znaleźć żubry czy wilki. Na pewno będą zadowoleni z tego typu atrakcji.

Również nie można odmówić miejscowości znakomitych noclegów. Baza wypoczynkowa {lista: Meteor} jest tu na najwyższym poziomie, jest to miasteczko typowo letniskowe z dużą ilością najróżniejszych ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, hotelików i miejsc prywatnych. Jest to jedno z tych miejsc do których możemy jechać w ciemno bez rezerwacji, jednak oczywiście jeśli chcemy mieć największy wybór i pewność, że nie będzie żadnych niespodzianek to oczywiście warto zadzwonić wcześniej i w wybranym przez nas ośrodku z najlepszą lokalizacją i opinią dokonać rezerwacji wraz z wpłatą zaliczki. Im szybciej to uczynimy tym większy wybór mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>