Rozsuwany most w Darłowie

Standard

Jednym z miejsc, które często wybierają urlopowicze jest Darłowo (info o Darłowie tu). Miasto to nazywane niekiedy morską stolicą Polski, znajduje się w województwie zachodniopomorskim. To malownicze miasteczko słynie z wielu występujących tu, jedynych w swoim rodzaju, atrakcji, które na długo zostają w pamięci przybyłych tu osób.

Jedną z ciekawszych atrakcji w tym regionie bez wątpienia jest znajdujący się na rzece Wieprz słynny rozsuwany most. Co niebywale interesujące, stanowi on jedyne takie miejsce łączące dwa brzegi w Polsce. Historia tego obiektu sięga roku 1684, na kiedy datuje się jego powstanie. Modyfikacja budowli nastąpiła w roku 1988 i jest to wersja, którą podziwiamy do dziś. Darłowo posiada swój niepowtarzalny klimat, a takie elementy tylko podnoszą atrakcyjność tego niesamowitego obszaru. Zgodnie z wieloma statystykami to właśnie przez wzgląd na ten most turyści kierowali się w te rejony. Również jego architektura wydaje się być niezwykłą. Długość tej betonowej konstrukcji liczy sobie 58 m, natomiast szerokość to 5 m. Niejednokrotnie nadawano jej nazwę Kaczora Donalda lub też Ufa. Co ciekawe rozsuwany most dostępny jest tylko i wyłącznie dla pieszych. Dodatkowo, by zaobserwować proces otwierania i zamykania pomostu należy przyjść w to miejsce albo około godziny 6 rano podczas wypływu kutrów na morze lub też około godziny 16, kiedy to z niego powracają.

Turyści przybywający w to miejsce mówią zgodnie, iż zjawisko to jest niesamowitym przeżyciem, dla wielu także zapierającym dech w piersiach. Nie jest to jednak jedyna atrakcja tego obszaru. Jadąc na wakacje do tego kurortu (info o noclegach w Darłowie tu) warto poszukać samemu unikalnych miejsc w tym rejonie, co sprawi, że nasze wakacje będą długo wspominane. Trzeba powiedzieć, iż jest ich bez liku i każdy bez wątpienia znajdzie tu coś dla siebie.

One thought on “Rozsuwany most w Darłowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>