Ogólne informacje na temat Pucka

Standard

Puck to miasto w województwie pomorskim, które leży u ujścia rzeki Płutnicy do Zatoki Puckiej. Przez miasto przebiega wiele szlaków turystycznych, co sprawia, że pojawia się w nim bardzo wielu turystów. Musiała tu zatem powstać bogata i różnorodna baza noclegowa. Liczne apartamenty, hotele oraz prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi.

Puck jest oczywiście nadmorskim miastem, znajdziemy w nim zatem piękne strzeżone plaże z kąpieliskiem oraz port morski. Niedaleko znajduje się także urokliwe molo. W mieście nie brakuje również zabytków, zwłaszcza związanych z generałem Józefem Hallerem i zaślubinami Polski z morzem. Zobaczymy tu zatem w porcie pomnik generała oraz słupek zaślubinowy, który upamiętnia odzyskanie przez Polskę dostępu do Bałtyku w 1920 roku. Możemy zobaczyć tu także pomnik Antoniego Abrahama oraz Braterstwa Broni. W mieście upamiętniono także poległych lotników MDL oraz ofiary II wojny światowej.

Jeśli chodzi o typowe zabytki, na pewno warto wśród nich wymienić gotycki kościół parafialny pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła z XIII wieku oraz barokowy drewniany szpital z XVIII wieku, w którym mieści się obecnie Muzeum Ziemi Puckiej imienia Floriana Ceynowy. Dalej mamy także dawny klasztor sióstr sercanek. Kolejnym miejscem, któremu warto się przyjrzeć, jest poczta modernistyczna z lat 30. XX wieku. Oprócz tego w mieście znajdziemy XIX-wieczny, neogotycki ratusz, a także Hotel Kaszubski i Zajazd pod Lwem – oba pochodzą również z XIX wieku. Warto przyjrzeć się również zabudowie miejskiej. Wśród niej podziwiać możemy zabytkowe kamienice miejskie z połowy XVIII i XIX wieku oraz domy modernistyczne, które powstały w latach 30. XX wieku. W Pucku są także pozostałości po dawnym średniowiecznym krzyżackim zamku. Na nim w latach 1845-1956 wznosił się kościół ewangelicki Świętej Trójcy, który potem rozebrano. Dziś możemy zobaczyć fragmenty fundamentów zamku. Puck w sezonie tętni życiem. Odbywają się tu rozmaite letnie festiwale na plaży. Możemy także skorzystać z okazji i wybrać się na rejs wycieczkowy po Zatoce Puckiej, który będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Jest to bardzo ciekawa nadmorska miejscowość, w której na pewno nie będziemy się nudzić, a spędzimy miło czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>