Co warto zobaczyć w Szczecienie?

Standard

Jak mowa o urlopie w Szczecinie, na pewno warto sobie zarezerwować sporo czasu na podziwianie znajdujących się tutaj miejsc oraz odwiedzenie bardzo dużej ilości atrakcji. Nie będzie na pewno problemu jak chodzi o odpowiednio dopasowane noclegi (Szczecina) bowiem ze względu na rosnące zainteresowanie wśród turystów z każdym rokiem coraz prężniej się rozwijają pod względem ilości, jakości i ceny. Baza noclegowa to więc coraz więcej miejsc dla zainteresowanych turystów, które na pewno spełnią ich wszystkie oczekiwania.

Poznawanie Szczecina warto rozpocząć od Zamku Książąt Pomorskich. To przepiękne miejsce od XII wieku stanowiło siedzibę możnowładców, a każdy z nich podczas swojego panowania zmieniał i rozbudowywał to miasto, dzięki czemu ma tak niespotykany wygląd. Zniszczony w czasie II wojny światowej Zamek został odbudowany z opieką o wszelkie szczegóły. Dzisiaj znaleźć tutaj można wiele instytucji kulturalnych, mieści się tu bowiem między innymi opera na Zamku czy Muzeum Zamku książąt Pomorskich. Warto wybrać się także na spacer po Starówce. Przepiękne, klimatyczne miejsce pozwala nie tylko odpocząć, ale także podziwiać zabytkowe kamieniczki, starannie odrestaurowane.

Również kościoły, których w Szczecinie jest sporo, to miejsca które powinny zostać wpisane na listę obowiązkowych do obejrzenia. Konkretne są także wały Chrobrego, zdaniem bardzo wielu osób to jedno z bardziej interesujących miejsc tego miasta. Budynki schodzą do Odry, zapewniając możliwość spaceru pomiędzy nimi, w otoczeniu przepięknej przyrody i fontann. W jednym z nich mieści się Muzeum Narodowe, które na pewno warto zobaczyć będąc w okolicy.

Podczas rodzinnego przemierzania Szczecina nie można zapominać o tym, aby zajrzeć do jednego z wielu parków rozrywki. Tak samo dzieci, jak i dorośli znajdą ciekawe dla siebie niespodzianki. Niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w Muzeum Motoryzacji i techniki, gdzie podziwiać można między innymi bardzo wiele zabytkowych samochodów. Niewątpliwą furorą są także Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne. Obejmują one schrony, które przez wiele lat były niedostępne dla publiczności, stanowiąc głównie magazyny. Jak widać, zabawy i ciekawych miejsc w Szczecinie nie zabraknie dla nikogo, na pewno więc urlop w tym mieście to dobry wybór, pozostawiający ciekawe wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>