Myślenice – ruiny zamku i regionalne muzeum

Standard

Jednym z piękniejszych miejsc w województwie małopolskim są Myślenice, czyli miasto na prawach powiatu. Dzięki swojej lokalizacji, czyli niewielkiej odległości od Krakowa i Zakopanego, co roku do przyjeżdża tu wielu turystów, który chcą zagłębić się w historię, zabytki tego miasta oraz poznać jego atrakcje. Mnogość miejsc godnych odwiedzenia sprawia, że turyści muszą skorzystać z jednego z pensjonatów lub hoteli [wybór z meteora].

Miejscem, które konieczne trzeba odwiedzić są ruiny zamku w Myślenicach. Zamek ten został wzniesiony w średniowieczu, a dokładniej na przełomie trzynastego i czternastego wieku. Ruiny te umiejscowione są na brzegu rzeki Raby, która znajduje się na wysokości aż 380 m n.p.m. W Myślenicach znajduje się również obiekt, który nazywany jest ,,Nowym Zamkiem”, a jego budowa sięga roku 1560. Jest to miejsce o dużej wartości historycznej ze względu na osobistości, które tu gościły. Był to między innymi Mikołaj Rej.

Ciekawym miejscem jest również Muzeum Regionalne "Dom Grecki” w Myślenicach, które mieści się w budynku wzniesionym w siedemnastym wieku przez ormiańskich kupców. W muzeum tym możemy oglądać pamiątki, które związane są z kulturą całego regionu. Obecnie są tam prowadzone lekcje historii dla dzieci oraz dla dorosłych. Pracujący tam przewodnicy potrafią wzbudzić w odwiedzających ten obiekt dzieciach, prawdziwe zainteresowanie historią. Można obejrzeć tam między innymi ekspozycję archeologiczną, która jest zbiorem przedmiotów znalezionych na terenie zamku w Myślenicach. Miłośnicy historii znajdą uciechę odwiedzając pomieszczenie, w którym zgromadzone są bronie, ekwipunki, relikty upamiętniające bitwy na ziemi myślenickiej podczas drugiej wojny światowej. Pasjonaci architektury, poczują się jak ryba w wodzie podczas zwiedzania pomieszczeń muzeum, gdzie odwzorowany jest styl dziewiętnastego wieku, jaki zachwyca każdego turystę, który się tam znajdzie. Przy muzeum funkcjonuje również bezpłatny parking oraz bistro, w którym może posilić się każdy turysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>