Mielno – niezapomniany Bałtyk

Standard

Stojąc przed wyborem celu wakacyjnej podróży marzeń warto rozważyć ofertę najlepszych polskich kurortów turystyczno-wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Współcześnie standard oferowany przez uzdrowiska krajowe nie odbiega od tego, jaki oferują zagraniczne destynacje urlopowe. Perfekcyjnie przygotowana baza noclegowa oraz infrastruktura komunikacyjna, gastronomiczna i usługowa sprawiają, że pobyt nad Bałtykiem to gwarancja doskonałego wypoczynku i dobrej zabawy. Wypoczynek nad morzem jest zalecany nie tylko cierpiącym na przewlekłe choroby serca i tarczycy, lecz również osobom pragnącym chwili relaksu i zapomnienia o stresie związanym z pracą i obowiązkami. Dostępność noclegów w Mielnie zachęca wszystkich wybierających to miejsce.  Odwiedzający mogą wybierać spośród dużej liczby hoteli, ośrodków wczasowych i domków letniskowych. Interesującą propozycją są także kwatery prywatne oraz liczne pola namiotowe.

Należy również mieć na uwadze kwestię nieco innego rodzaju. Polska jest krajem bezpiecznym, co jest ogromną przewagą na tle wielu popularnych krajów uważanych za atrakcyjnie turystycznie. Z tego względu warto poznać realia spędzania wakacji w miejscowościach północnej Polski.

Mielno to wzorowo funkcjonujący ośrodek wczasowy, którego atutem jest położenie bezpośrednio nad Bałtykiem. Kurort znajduje się w granicach powiatu koszalińskiego. Dzięki niewielkiej odległości od tego węzła komunikacyjnego dojazd do Mielna jest znacznie łatwiejszy, niż w przypadku wielu innych wsi Pomorza. Podróż można odbyć własnym samochodem, jednak równie wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z połączeń w ramach transportu publicznego. Z Koszalina regularnie kursują busy, których zaletą jest szybkość przejazdu i duża częstotliwość połączeń. Alternatywą jest linia kolejowa łącząca obie miejscowości. Wybór tej formy komunikacji pozwala na komfortowe przebycie odcinka w niskiej cenie. Ciekawą opcją jest również rejs statkiem po jeziorze Jamno na trasie Koszalin – Unieście.

Tym, co przyciąga wczasowiczów do Mielna, jest przede wszystkim wyjątkowa atmosfera. Klimat nadmorskiego kurortu jest bardzo charakterystyczny dla tej części Wybrzeża. Nawet w oddalonych od morza okolicach można usłyszeć krzyk mew i poczuć powiew orzeźwiającej bryzy. Duża zawartość jodu w powietrzu wpływa pozytywnie na organizm na co dzień pozbawiony obecności tego cennego pierwiastka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>