Łagów – wypoczynek nad jeziorami

Standard

Co roku turyści przyjeżdżają na wczasy do Łagowa – niewielkiej, ale przepięknie położonej miejscowości, spinającej dwa jeziora o niezwykłych walorach przyrodniczych. Na ich przyjęcie czeka tutejsza baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,lagow,0.html). To znakomite miejsce dla osób, które poszukują cichego i spokojnego miejsca, w którym można zrelaksować się nad wodą i uprawiać sporty, zarówno wodne, jak i te na lądzie.

Wprawdzie to miasteczko nie jest szeroko znane, ale ci, którzy do niego dotrą, będą zachwyceni pobytem i na pewno jeszcze niejednokrotnie tu wrócą. Łagów nie posiada co prawda oficjalnego miejskiego kąpieliska, ale wczasowicze wypoczywają na dzikich oraz prywatnych plażach nad jeziorami. Można tu wypocząć na kocyku pod parasolem, pospacerować wzdłuż brzegu lub wykąpać się w jeziorku. Mimo braku ratownika, kąpieliska są dosyć bezpieczne. Świadczą o tym tłumy ludzi, które w weekendy przyjeżdżają tu nad wodę. Nieopodal jeziora da się także zakupić zimne napoje i przekąski. W okolicy znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu sportowego, w tym kajaków i łodzi, rowerów wodnych oraz desek do windsurfingu. Warto także dla bezpieczeństwa zaopatrzyć się w kamizelki ratunkowe.

Jeziorka uchodzą za niezwykle malownicze, a otaczające je szuwary jeszcze dodają im uroku, można więc cicho podpłynąć na łódce w mniej uczęszczane zakamarki i podpatrzyć tutejszą przyrodę od strony wody. Być może uda się dostrzec ciekawe zachowania gniazdujących tu ptaków. Ci, którzy wolą oddać się wodnemu szaleństwu, mogą tu bawić się do woli na wypożyczonym sprzęcie i szlifować swe umiejętności. Nad Jeziorem Trześniowskim na specjalnym kursie można także nauczyć się podstaw nurkowania słodkowodnego (https://pl-pl.facebook.com/babskanurka/) oraz zasad bezpieczeństwa podczas pobytu pod wodą. Zajęcia łączą teorię z praktyką, ponieważ ten zbiornik doskonale nadaje się do tego, aby w nim nurkować. Oprócz amatorów, przyjeżdżają tu także bardziej doświadczeni nurkowie, ponieważ jezioro jest bardzo głębokie i przejrzyste, dzięki temu stanowi jedno z najlepszych w Polsce miejsc do przeżycia podwodnej przygody. Osobom, które tu wykupią sobie noclegi, Łagów dostarczy sporo wrażeń podczas pobytu nad wodą. Nad tutejszymi pięknymi jeziorami można nie tylko poopalać się na plaży, ale i popływać, wypożyczyć sobie łódkę, uprawiać windsurfing, a nawet poświęcić się nurkowaniu w jednym z najgłębszych zbiorników słodkowodnych w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>