Jantar – na tropie historii

Standard

Temat zabytkowych budowli, znajdujących się w naszej okolicy, nie powinien być nam obcy. Buduje on świadomość i dumę narodową, z której Polacy są znani na całym świecie. Wykazując się ignorancją w tym zakresie działamy tylko na swoją szkodę. Dlatego nawet podczas wakacji, powinniśmy poświęcić swój czas i uwagę temu zagadnieniu. Dobrze jest się posiłkować przewodnikiem, który noszony zawsze w kieszeni wprowadzi porządek w nasze zwiedzanie, a co za tym idzie unikniemy wszelkich komplikacji. Nie zapominajmy też o istotnych dla naszej wygody kwestiach, jakimi są pokój hotelowy i wyżywienie. Dzięki przyłożeniu się do rozplanowania tych wszystkich szczegółów z większym prawdopodobieństwem, możemy liczyć na wspaniale przeżyty urlop.

Jantar, to niezwykle malownicza miejscowość, znajdująca się w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim. Bezpośrednie położenie nad Zatoką Gdańską oraz fakt bycia częścią rezerwatu przyrody, powodują, że kurort ten jest niezwykle atrakcyjny, w kwestii rozważań nad wakacyjnym kierunkiem wyjazdu. Nie zapominajmy, że w osadzie znajduje się wiele innych atrakcji, sprzyjających ciekawej rozrywce, a organizowane tu imprezy, zyskują sławę międzynarodową. Ważną informacją jest obecność wysokiej klasy zabytków, które wzbogacają nasz pobyt. Wśród najważniejszych wymienić należy Muzeum Bursztynnictwa, bo przecież Jantar z tej kwestii słynie najbardziej. Znajduje się bowiem na bursztynowym szlaku, który w przeszłości był bardzo wartościowy. Jest też obóz koncentracyjny Stutthof, który funkcjonował przez całą II wojnę światową. Burzliwa przeszłość pozostawiła po sobie wiele pamiątek, które znajdują się w muzeum, powstałym na jego miejscu. Wstęp jest bezpłatny, a zapoznanie się z tym aspektem niezwykle wzruszające.

Kilka zabytkowych kościołów, latarnia i przystań rybacka, także powinny się znaleźć na naszej trasie zwiedzania, którą możemy wytoczyć wzdłuż trasu kolejki wąskotorowej, która sama w sobie jest ciekawym zabytkiem. Baza noclegowa należy do bardzo wygodnych i zapewniających niezwykle malownicze widoki. Ponadto sam nocleg jest stosunkowo niedrogi (Jantar – meteor-turystyka.pl), co jest kolejnym plusem dla Jantaru. Pamiętajmy, że zabytki i historia naszego kraju jest nie tylko istotna dla nas, ale też dla przyszłych pokoleń, a odwiedzając poszczególne obiekty, przyłączamy się do utrzymania ich w dobrej kondycji. Konserwacja jest z zasady kosztownym przedsięwzięciem, dlatego dołożenie kilku drobnych monet na ten cel, jest miłym gestem zadbania o ich przetrwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>