Dlaczego warto wybrać się do Lichenia Starego?

Standard

Licheń Stary to wieś położona w województwie wielkopolskim, w w środkowej Polsce, niedaleko Konina. Rozkwit Lichenia datowany jest na XX wiek. Stało się to za sprawą księży marianów, którzy na cały kraj rozsławili tutejsze sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej. Dzięki temu miliony turystów zaczęło tutaj przybywać każdego roku, zanosząc swoje modlitwy i prosząc o ich wysłuchanie. Tak też zrodziła się tutaj  bardzo rozwinięta turystyka religijna. Jeżeli jednak jesteś ateistą i nie zależy Ci na modlitwach, powinieneś przynajmniej zwrócić uwagę na architekturę w sumie nowoczesnego budynku sanktuarium. Również okolica w postaci czystych jezior, nieskazitelnej przyrody absolutnie zachęca do skorzystania z uroków tej wsi.

Baza noclegowa, ze względu na ogromną ilość pątników przybywających tutaj przez cały rok, jest bardzo dobrze rozbudowana i zapewnia wszystko, co będzie Ci niezbędne podczas noclegów. Kwatery noclegowe w Licheniu Stary (meteor-turystyka.pl) znane są zarówno z pobożności, jak i gościnności swoich gospodarzy. Możesz na nich polegać w każdej sytuacji.

Dlaczego jeszcze warto zwiedzić Licheń Stary? W okolicy znajduje się wiele ciekawych rzeczy, które powinieneś zobaczyć, ciesząc się swoim wyjątkowym urlopem w samym sercu Polski. Nie powinieneś ominąć na przykład Parku Makiet Makroskali w Koninie. Idealnie stworzone makiety robią wrażenie nie tylko na osobach, które na tym się znają, ale także na amatorach. Poza tym w Koninie jest też Jezioro Turkusowe – oddalone w sumie od Lichenia Starego tylko o jakieś kilka kilometrów. Z łatwością możemy nad nie wybrać się na rowerach bądź nawet pieszo, ale widoki zapierają dech w piersiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>