Ciekawe miejsca w Gdyni

Standard

Jeśli planujemy wakacje w Gdyni, starajmy się noclegi zarezerwować dość blisko interesujących nas miejsc. Rozbudowana baza noclegowa (✏ Gdynia noclegi) pozwala nam na prawie dowolną decyzję zarówno względem kosztu jak i położenia .

Aby poznać lepiej to nadmorskie miasto powinniśmy wybrać się do Muzeum Miasta Gdyni. Można tam zobaczyć fotografie, na których dzisiejsze miasto tętniące życiem, było małą wsią rybacką. Warto śledzić stronę internetową muzeum, ponieważ często można tam trafić na warsztaty. Muzeum mieści się na ulicy Zawiszy Czarnego 1. Bilet ulgowy kosztuje 4 złote, a normalny 7 złotych.

Chcąc bardziej zagłębić się w historię Gdyni nie możemy ominąć Domku Abrahama. Został on wybudowany w 1904 roku. Jest to ceglany domek w otoczeniu wysokich gdyńskich bloków. Mieszkał w nim Król Kaszubów – Antoni Abraham. Jego pomnik można zobaczyć na placu kaszubskim.

Będąc w Gdyni trzeba również wstąpić do Muzeum Marynarki Wojennej. Znajduje się ono na ulicy Zawiszy Czarnego 1B. Powstało w Gdyni w dniu 28 czerwca 1958 roku. Dzieli się ono na poszczególne działy. Są nimi działy: Umundurowania i oporządzenia żołnierskiego, dział Pamiątek, dział Modeli, dział Sztuki, dział Numizmatów i Falerystyki, dział Broni i Uzbrojenia, dział Dokumentacji i Opracowań, ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego oraz okręt-muzeum ORP Błyskawica.

Dla osób, które lubią spacerować, poleca się Bulwar Nadwiślański. Ma on początek przy plaży w Śródmieściu, a koniec przy plaży w Redłowie. Całkowita długość wynosi 1500 metrów. Podczas spaceru można podziwiać trzy pomniki. Są to: „Gdyńskie Rybki”, „Tym, którzy odeszli na wieczną wachtę” oraz „Powrót do domu”.

Na kilkumetrowym molo można spotkać łabędzie. Spacerować można także po molo, które znajduje się w dzielnicy Gdyni – Orłowie. W 2006 roku zostało odnowione, więc jest praktycznie nowe. Nie jest tutaj tak tłoczno, jak na molo w Sopocie.

Warto odwiedzić także pływające muzeum. Jest to trzymasztowy żaglowiec szkoleniowy „Dar Pomorza”. Do lat 80. pływali nim studenci Wyższej Szkoły Morskiej, znajdującej się także w tej miejscowości. Akwarium Gdyńskie, które także jest wielką atrakcją znajduje się na alei Jana Pawła II 1. Możemy w nim spotkać aż 215 różnych gatunków. Mieszczą się w nim: 142 gatunki ryb, 58 gatunków bezkręgowców, 12 gatunków gadów, a także 3 gatunki płazów. Zwiedzenie wszystkich ekspozycji trwa od 1 do 2 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>